Autor:
• sobota, listopad 13th, 2021

W sobotę 13 listopada podopieczni trenera G. Raczkowiaka udali się do Pniew na kolejny mecz ligowy w ramach rozgrywek II ligi Orlików Starszych. Tym razem przeciwnikiem polonistów były zespół miejscowego Sokoła. Po ostatnim bardzo dobrym meczu z OSiRem Lwówek nasi zawodnicy od samego początku pragnęli udowodnić, ze ciężka praca na treningach daje efekty. Mecz z Sokołem należał do tych z gatunku trudnych i bardzo fizycznych, tym bardziej, ze boisko ni pozwalało na finezyjną grę piłką. Lepiej w mecz weszli zawodnicy z Nowego Tomyśla, którzy szybko objęli prowadzenie 1:0 i chwilę później podwyższyli prowadzenie. Pomimo bardzo wyrównanej pierwszej połowy, do przerwy nasi zawodnicy schodzili z prowadzeniem 2:4 po trzech bramkach zdobytych przez O. Piglę i trafieniu M. Ochla.  Obiektywnym spojrzeniem na mecz należy zaznaczyć, że to gospodarze więcej razy uderzali na nasza bramkę, jednak były to uderzenia lekkie lub w bramkarza, ponieważ nasi zawodnicy bardzo dobrze potrafili zniwelować ofensywne atuty przeciwnika.  Poloniści zaprezentowali w tej połowie bardzo dobrą skuteczność w akcjach ofensywnych.  Druga połowa rozpoczęła się od licznych ataków zawodników gospodarzy, jednakże byli oni bardzo nieskuteczni. Poloniści po tym jak wyczekali swoich przeciwników, w książkowy sposób skontrowali rywali i odnieśli zasłużone zwycięstwo 6:2. Wynik spotkania nie ma tutaj żadnego znaczenia. W grze naszych zawodników zauważyć było można zaangażowanie, walkę i rodzący się zespół,  z którego w przyszłości klub będzie miał dużą pociechę.

Z redakcyjnego punktu widzenia należy wspomnieć, że aż 5 bramek w tym spotkaniu zdobył Oliwier Pigla i jedną Maja Ochla. Swoich kilku dogodnych sytuacji nie wykorzystał G.Turkowski. Zespół NAP Polonii do meczu z Sokołem przystąpił bez połowy swoich zawodników, a w jego składzie znaleźli się chłopcy z rocznika 2013: F.Ambrozik oraz G.Turkowski, którzy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

Sokół Pniewy

NAP reprezentowali: O. Geneja, E. Janecki, G. Turkowski, T. Woga, W. Brodnicki, M. Ochla, A. Brodnicka, O. Pigla, O. Kałuska, F. Piosik, F. Ambrozik.

Kategoria: Aktualności
Zostaw komantarz