Z PASJI DO SPORTU, Z SZACUNKU DO TRADYCJI

Kim jesteśmy

Nowotomyska Akademia Piłkarska – Polonia Nowy Tomyśl jest klubem sportowym, prowadzącym treningi piłki nożnej chłopców i dziewcząt oraz piłki ręcznej dziewcząt dla grup młodzieżowych w różnym wieku (już od 6 / 7 latków). Nabór trwa cały rok, tzn. można do nas dołączyć w każdej chwili, bez względu na poziom umiejętności.

Stawiamy na profesjonalny i wszechstronny rozwój młodych zawodników. Kształtujemy i rozwijamy motorykę, siłę, wytrzymałość, umiejętności techniczno– taktyczne, a także charaktery i postawy prospołeczne naszych podopiecznych oraz dbamy o dobre relacje w zespole.

FAIR PLAY, balans między pewnością siebie a pokorą, rywalizacją a współpracą, odwaga, wiara we własne siły, a także sumienność, odpowiedzialność, lojalność, szacunek, akceptacja to umiejętności społeczne, które procentują nie tylko na boisku. Motywujemy do osiągania dobrych wyników w nauce. Zależy nam na tym, aby to, co przekazujemy naszym wychowankom na treningach, towarzyszyło im na co dzień, pomagając w podejmowaniu trafnych życiowych  decyzji. Stawiamy na otwarty dialog i współpracę z rodzicami naszych młodych zawodników.

Przygotowujemy do udziału i uczestniczymy w młodzieżowych rozgrywkach ligowych, a także w turniejach i sparingach.

Organizujemy:

  • treningi pod okiem profesjonalnej kadry
  • turnieje i sparingi
  • półkolonie / obozy dochodzeniowe, kondycyjno-kształtujące
  • wyjazdowe obozy kondycyjno-kształtujące
  • integrację międzynarodową: wyjazdy, turnieje, gry i zabawy

Trenujemy:

  • Nowy Tomyśl (piłka nożna i piłka ręczna): os. Północ, boisko ORLIK i hala SP 3, os. Północ 25
  • Rakoniewice (piłka ręczna): Hala Widowiskowo – Sportowa, ul. Nowotomyska 3

Zapewniamy sprzęt sportowy, w tym piłki, dresy, stroje meczowe – bez opłat dodatkowych.

Wielu wychowanków sekcji piłki nożnej, ze względu na swoje nieprzeciętne umiejętności piłkarskie zostało wytransferowanych do zespołów zaplecza Ekstraklasy oraz zespołów słynących z bardzo dobrej pracy z młodzieżą, np. Pogoń Szczecin, Zawisza Bydgoszcz, MKS Błękitni Wronki. Wychowanki młodziutkiej sekcji piłki ręcznej zasiliły szeregi SMS Płock oraz Bukowsko – Dopiewski KPR.

Historia

NAP Polonia Nowy Tomyśl jest kontynuatorem tradycji najstarszego nowotomyskiego klubu sportowego Huragan, który powstał w 1922 roku, a od 1932 roku działał pod nazwą Polonia. W sezonie 2010/2011 Polonia brała udział w rozgrywkach II ligi, jednak z powodu braku sponsora była zmuszona wycofać drużynę w trakcie trwania rozgrywek.

Chęć kultywowania piłkarskich tradycji okazała się ważna i bliska sercu wielu Nowotomyślan, łącznie z ówczesnymi Radnymi Rady Miejskiej. Rolę kontynuatora powierzono Piotrowi Kosteckiemu, który w lipcu 2012 stanął na czele NAP Polonii i do dnia dzisiejszego pełni funkcję Prezesa Zarządu. Śmiała wizja, pasja, zaangażowanie, konsekwencja i skuteczność w działaniu, wysokie kompetencje trenerów, przychylność samorządu i lokalnej społeczności, pozwoliły wskrzesić nowotomyską piłkę nożną. W 2012 roku uruchomiono nabór i utworzono drużyny młodzieżowe. W gronie trenerów znalazł się Dawid Kaniewski, który do dziś, nieprzerwanie prowadzi drużyny NAP Polonii oraz zasiada w Zarządzie klubu.

Dynamiczny napływ nowych podopiecznych w różnym wieku, zaowocował tworzeniem kolejnych drużyn. Po niespełna 4 latach intensywnych treningów reaktywowano drużynę seniorską. Wysoki poziom wyszkolenia spotkał się z uznaniem Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, który zezwolił na start drużyny od razu w klasie A.

Sekcja piłki ręcznej powstała w II połowie 2019 roku, początkowo skupiając dziewczęta z terenu Powiatu Nowotomyskiego. Wkrótce NAP Polonia utworzyła kolejną żeńską drużynę w Rakoniewicach, a w sezonie 2021/2022 zadebiutowała w młodzieżowych rozgrywkach ligowych Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej.