W niedziele 20 czerwca druzyna Zaków Młodszych  (rocznik 2013) wzięła udział w kolejnym turnieju rozgrywek Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Po raz kolejny rywalizacja sportowa toczyła sie na obiektach sportowych OSiR Lwówek. W rywalizacji sportowej podopieczni trenera G. Raczkowiaka zaprezentowali się z dobrej strony:
– NAP – Warta I Międzychód 0:0
– NAP – Warta Międzychód 0:2
– NAP – AS Wronki 3:1
– NAP – OSiR Lwówek I 2:5
– NAP – OSiR Lwówek II 1:0
– NAP – OSiR Lwówek III 2:1
Kategoria: Aktualności  | komentarz

W niedzielne przedpołudnie 20 czerwca zawodnicy drużyny Orlik Starszy II urodzeni w 2010 roku podejmowali na własnym boisku zespół Lecha Poznań. Teoretycznie faworytem spotkania byli zawodnicy z Poznania, którzy u siebie pokonali polonistów 7:5, jednakże podopieczni trenera G.Raczkowiaka byli żądni rewanżu i ostatecznie wygrania ligi, a co za tym idzie awansu drugiego zespołu z rocznika 2010 NAP Polonii Nowy Tomyśl do rozgrywek w I lidze. Od samego początku mecz był bardzo ciekawy dla kibiców. Obie drużyny stwarzały sobie sytuacje strzeleckie, ale to poloniści wyszli na prowadzenie. Uderzoną piłkę po rykoszecie do własnej bramki skierował zawodnik Lecha. Chwilę później Wiktor Mikołajczyk podwyższył prowadzenie. Niestety pod koniec pierwszej połowy, w krótkim odstępnie czasu nasi rywale doprowadzili do wyrównania. Druga połowa rozpoczęła się pod dyktando polonistów. Sygnał do zmasowanych ataków dał O. Lisek, który szybko zdobył trzy bramki. Rozluźnienie w szeregach gospodarzy zaowocowało zdobyciem trzeciej bramki przez Lecha. Poloniści szybko jednak odpowiedzieli  trafieniem G. Andryszczyka z rzutu karnego. Niestety pod koniec meczu Lechitom udało się strzelić czwartą bramkę i mecz zakończył się wynikiem 6:4. Sytuacja ta spowodowała nie lada zamieszanie… Zawodnicy Lecha Poznań wraz z trenerem uznali, że wygrali rywalizację w lidze lepszym bilansem ogólnym zdobytych i straconych bramek. W bezpośredniej rywalizacji  pomiędzy zainteresowanymi zespołami istniała równa zdobyć punktowa (po 3 pkt) oraz bilans strzelonych i straconych bramek (13-13). Wśród zawodników NAP-u nastąpiło duże zdenerwowanie i zawiedzenie, że nie udało się wygrać ligi. Nikt nie świętował zwycięstwa nad rywalem. Dopiero po głębokiej analizie regulaminu rozgrywek okazało się, że zwycięstwo w lidze należy się zespołowi trenera G. Raczkowiaka ze względu na większą ilość zdobytych bramek na wyjeździe (1 bramka więcej). Tak, więc nasi adepci zwyciężyli w lidze i zdobyli awans do rozgrywek I ligi w nowym sezonie. Sytuacja ta jest bez precedensu, ponieważ trener Raczkowiak  w roczniku 2010 prowadzi już jeden zespół w I lidze.

Kategoria: Aktualności  | komentarz

Orlicy Starsi występujący w I lidze  swój ostatni mecz ligowy rozegrali w Poznaniu, a ich przeciwnikiem był zespół Poznańskiej 13-tki, który do końca walczy o miejsce na podium. Pomimo zaciętego spotkania podopiecznym trenera Raczkowiaka nie udało się wygrać, choć porażka wstydu nie przyniosła. W spotkaniu tym zabrakło szczęścia w wykończeniu sytuacji podbramkowych oraz proste błędy w obranie. Ostatecznie Orlicy przegrali 5:2 choć wynik meczu nie oddaje w pełni obrazu rywalizacji boiskowej. Porażka miała również kolejne konsekwencje, ponieważ ostatecznie orlicy zajęli VII miejsce w rozgrywkach I ligi, z małą stratą do V lokaty. Cały sezon dla drużyny był  niezwykle ciężki, z wieloma problemami, które udało się przezwyciężyć i utrzymać zespół w rozgrywkach I ligi, co było nadrzędnym przedsezonowym celem trenera, a  do tego w rozgrywkach „ograć” wszystkich zawodników.

Chłopcom gratulujemy i trzymamy kciuki za dalszy pozytywny sportowy rozwój w nowym sezonie w rozgrywkach Młodzika Młodszego. Rodzicom dziękujemy za doping, liczne wyjazdy na mecze oraz pomoc w funkcjonowaniu zespołu.

Kategoria: Aktualności  | komentarz

W meczu w którym trzy punkty dawały awans do klasy Okręgowej zespół seniorów NAP Polonia Nowy Tomyśl zmierzył się w dniu 20 czerwca na stadionie we Wroniawach z miejscowym Sokołem. Spotkanie to przebiegało pod dyktando gości, którzy zwyciężyli w stosunku 6:1. Bramki dla podopiecznych trenera Dawida Kaniewskiego zdobyli Mateusz Piechowiak,Jakub Klimczak, NIK Kharlov-trzy. W zespole gości wystąpili Nowaczyk Tomasz Nowaczyk Bartosz Piechowiak Mateusz Masztalerz Michał Geisler Michał Beyer Jakub Kucz Kamil Ratajczak Hubert Walda Marcin Kolecki Kamil Kharlov Nik
W rezerwie Nolka Adrian Šwiątkowski Daniel Wilkoszarski Andrzej Starzak Mikołaj Dziamski Dawid Beyer Jędrzej Binaš Adrian Szymkowiak Hubert Klimczak Jakub.
Dzięki temu zwycięstwu na jedną kolejkę przed zakończeniem rozgrywek A klasy drużyna NAP zapewniła sobie awans do klasy Okręgowej. Dziękujemy wszystkim zawodnikom,działaczom i kibicom za to ze każdy z osobna miał swój wkład w ten upragniony awans.

Kategoria: Aktualności  | komentarz

W niedzielę 20 czerwca drużyna trampkarzy NAP Polonia Nowy Tomyśl zmierzyła się na boisku w Plewiskach z miejscowym Gromem . W bardzo okrojonym składzie i przy strasznym upale goście przegrali mecz 2:1. Jedyną bramkę zdobył Jakub Walkowiak. Trampkarze skończyli rozgrywki ligowe na trzecim miejscu w tabeli.
W zespole gości prowadzonym przez trenera Dawida Kaniewskiego wystąpili Koga K Figielski K Walkowiak J Chojnacki D Tatarski I Ciszewski K Adamczak M Kucharski S Maciołek B Tatarski F Rekiel J

Kategoria: Aktualności  | komentarz

Miło nam  poinformować , że dwóch  wychowanków NAP Polonia z rocznika 2007: Łukasz Kuster oraz Maciej Myszczyszyn w miniony weekend zostali Mistrzami Wielkopolski w kategorii Trampkarza Młodszego. Obaj chłopcy od roku reprezentują barwy Błękitnych Wronki. Cieszymy się, że nasi wychowankowie odnieśli sukces. Nie są oni uzupełnieniem silnego składu, który w pokonanym boju pozostawił zespoły m.in. AP Reissa, Warty Poznań, Lecha Poznań, Polonii Środa Wlkp., lecz stanowia o jego sile. Trzymamy kciuki za awans ich zespołu do Centralnej Ligii Trampkarzy. Na ostatniej prostej w awansie do CLJ drużynie Błękitnych Wronki przeszkodzić będzie chciał zespół Juventus Budgoszcz, który w swoich szeregach ma aż reprezentantów Kadry Polski. Trzymamy kciuki za naszych wychowanków oraz zespół Błękitnych Wronki
inbound5328239869126784100
Kategoria: Aktualności  | komentarz

W niedzielne przedpołudnie Orlicy Starsi występujący w rozgrywkach I ligi udali się do Mosina na mecz z tamtejszym UKS-em. Od początku mecz był bardzo zacięty, ponieważ oba zespoły dzielił wyłącznie 1 pkt różnicy, a wygrana praktycznie gwarantowała V miejsce w rozgrywkach ligowych. Lepiej mecz rozpoczęli miejscowi, którzy szybko wyszli na prowadzenie. Poloniści nie poddawali się i doprowadzili do wyrównania, a następnie objęli prowadzenie. Niestety druga połowa nie ułożyła się po myśli podopiecznych trenera Raczkowiaka. Najpierw nie wykorzystali, aż czterech sytuacji sam na sam z bramkarzem i przy okazji napotkali na kontry zawodników z Mosiny, które zakończyły się zdobyciem bramek przez zespół UKS-u. To niestety podcięło skrzydła polonistą, którzy stracili kolejne bramki i oddali pole gry swoim rywalom. Zasłużenie w tym meczu wygrał zespół UK S Mosina, który w rozgrywkach ligowych zajmie V miejsce. Rywalom gratulujemy, a za naszych podopiecznych trzymamy kciuki, by zajęli VI miejsce.  Bramki dla NAP Polonii zdobyli: G. Andryszczyk oraz K. Kuster
Kategoria: Aktualności  | komentarz

W sobotę 12 czerwca zespól Orlika Starszego występujacy w grupie mistrzowskiej II ligi udał się do poznania aby rozegrac kolejny mecz ligowy. Tym razem rywalem podopiecznych trenera G. Raczkowiaka był zespół Footbal Academy Lech Poznań Bułgarska. W pierwszej połowie meczu lekką przewagę posiadali poloniści, jednakże nie umieli przypieczętować jej wyraźnym prowadzeniem i do przerwy utrzymywał się wynik 2:2. Druga połowa to już koncert gry w wykonaniu zawodników NAP Polonii, którzy stłamsili swoich rywali na swojej połowie i systematycznie zdobywali kolejne bramki. Ostatecznie mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem 9:3.

Bramki dla NAP- u zdobywali: Kuster x 3, Lisek x 3, Ciesielski, Rzepa, Andryszczyk.

Kategoria: Aktualności  | komentarz

Zespół trampkarzy starszych NAP Polonia Nowy Tomyśl rozegrał kolejny mecz ligowy z Sokołem Rakoniewice. Od początku spotkania podopieczni trenera Dawida Kaniewskiego był zespołem lepszym i wygrali 6:1. Bramki dla gospodarzy zdobył Kacper Koga -dwie,Jakub Walkowiak, Bartosz Maciołek, Sebastian Kucharski i Kacper Ciszewski.Drużyna NAP wystąpiła w składzie
Drąg M, Koga K, Musiał K , Walkowiak J, Adamczak M ,Rekiel J , Maciołek B, Heliasz B Ciszewski K, Kucharski S, Figielski K, Tobys K, Tatarski I.

Kategoria: Aktualności  | komentarz

W meczu na szczycie Ą klasy rozegranym w dniu 12 czerwca na stadionie miejskim w Nowym Tomyślu  drużyna gospodarzy NAP Polonia Nowy Tomyśl zmierzyła sie z zespołem Wicher Strzyżewo. Mecz od początku przebiegał pod dyktando gospodarzy NAP Polonia którzy nie stłamszni bramką dla gości na początku spotkania dyktowali warunki gry. Pojedynek zakończył się wynikiem 5:1. Bramki dla podopiecznych trenera Dawida Kaniewskiego zdobyli Jakub Klimczak Michał Geisler i Marcin Walda -trzy. Drużyna bardzo dziękuję za wspaniały doping ze strony naszych kibiców
. BRAWO WY BRZYTWA!!!
W meczu wystąpili Nolka A Mastalerz M Nowak M Beyer Jakub Kucz K Klimczak J Binaš A Szablewski W Beyer Jędrzej Kharlov N  Ratajczak H Walda M Piechowiak M Wilkoszarski A Nowaczyk Tomasz Nowaczyk Bartosz Świątkowski D Kolecki K Szymkowiak H.

Już za tydzień w niedzielę 20 czerwca zespół seniorów NAP Polonia Nowy Tomyśl może zapewnić sobie awans do klasy Okręgowej na boisku we Wroniawach, warunkiem zdobycie trzech punktów. Zapraszamy kibiców na to spotkanie.

Kategoria: Aktualności  | komentarz