Niezmiernie miło nam poinformować, że dwóch zawodników z rocznika 2011 drużyny Orlika Starszego prowadzonej przez trenera Grzegorza Raczkowiaka otrzymało powołanie na Kadrę Regionów. Konsultacja odbędzie się 19 maja 2022 roku w Międzychodzie. Powołanymi zawodnikami są Oliwier Grygier oraz Oskar Raczkowiak. Naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za bardzo dobre zaprezentowanie swoich umiejętności piłkarskich na konsultacji. Takie wyróżnienie jest kolejnym dowodem dobrze prowadzonej pracy szkoleniowej trenerów w naszym klubie. Jednocześnie jest również impulsem do systermatycznej pracy przez pozostałych zawodników naszego klubu, by  w przyszłości nie tylko dorównać Oliwierowi i Oskarowi, a nawet przebić ich osiągnięcia.

Grygier O.

Oliwier Grygier

Raczkowiak O.

Oskar Raczkowiak

 

Kategoria: Aktualności  | komentarz

Dziś swoje 11 urodziny obchodzi Oskar Raczkowiak, zawodnik drużyny Orlika Starszego. Podopiecznemu trenera G.Raczkowiaka życzymy zdrówka, rozwoju umiejętności piłkarskich oraz ciągłego uśmiechu na twarzy.  „Raczek” reprezentuje barwy NAP Polonii Nowy Tomyśl od maja 2021 roku i już na stałe zadomowił się w bramce NAP I Polonii Nowy Tomyśl. Dziękujemy za dotychczasowe reprezentowanie NAP Polonii i liczymy na kolejne udane występy w biało – czerwonych barwach.

Raczkowiak O.

Kategoria: Aktualności  | komentarz

7 maja zespół NAP II Orlików Starszych rozegrał kolejny swój mecz ligowy. Tym razem w Zbąszyniu zagraliśmy z miejscową Obrą. Od początku mecz ułożył się po myśli trenera Raczkowiaka, ponieważ jego podopieczni szybko objęli prowadzenie, jednakże później oddali inicjatywę gospodarzą. Na efekty nie było trzeba długo czekać. Zawodnicy Obry odrobili straty i wyszli zasłużenie na prowadzenie 3:1. To nie zniechęciło polonistów i ruszyli do odrabiania strat, ale razili nieskutecznością w sytuacjach podbramkowych i do przerwy gospodarze prowadzili 4:3. Druga odsłona meczu to dwie bardzo szybkie kontry gospodarzy zakończone sukcesem  i próby nowotomyślan na zmianę wyniku tego spotkania. ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem zaodników Obry Zbąszyń 6:3.

Następnie trenerzy postanowili rozegrać mecz sparingowy zawodnikami nie zgłoszonymi do rozgrywek, dzięki czemu mieli możliwośc sprawdzenie swoich podopiecznych w rywalizacji z nieznanym przeciwnikiem. Po rozegranym sparingu każdy z trenerów otrzymał wiele wniosków do dalszej pracy szkoleniowej ze swoimi zespołami.

Dziękujemy naszym przeciwnikom za możliwość rozegrania dwumeczu. Polonistom życzymy rozwoju umiejętności i dalszych sukcesów.    20220507_123125

Kategoria: Aktualności  | komentarz

W czwartek 5 maja zespół Orlików NAP II Polonii Nowy Tomyśl podejmował na własnym boisku drużynę KS Piast Jabłonna. Mecz ten był rewanżem za ubiegłotygodniowy pojedynek, w którym poloniści zwyciężyli 4:0. Ty razem gra naszych zawodników był składniejsza i szybsza. Co chwila stwarzali oni sobie sytuacje podbramkowe, których niestety nie potrafili zamienić na zdobycz bramkową. Do przerwy podopieczni trenera G.Raczkowiaka prowadzili jedynie  1:0. Po przerwie zdecydowane ataki oraz skuteczność pod bramką zmianą wyniku. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem polonistów aż 7:0. Po zakończonym pojedynku trenerzy rozegrali dodatkowe spotkanie, w którym wystąpili zawodnicy z NAP I Polonii, którzy w najbliższy weekend nie rozgrywają meczu ligowego. Naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy dobrej gry, a naszym rywalom życzymy powodzenia i dziękujemy za możliwość rozegrania sparingu przez zawodników NAP I.

20220506_185757[1]

Kategoria: Aktualności  | komentarz

W piątek 29 kwietni Orlicy Starsi z NAP I Polonii udali się do Rakoniewic na kolejny mecz ligowy z miejscowym Sokołem. Od samego początku inicjatywę i dużą przewagę osiągnęli nasi zawodnicy pieczętując to szybko zdobytymi bramkami. Przewaga w szybkości rozgrywania piłki, podejmowania pojedynków 1×1 zaowocowało zdobyciem do przerwy aż sześciu bramek. Po przerwie do odrabiania strat rzucili się gospodarze, którzy zdobyli trzy bramki, jednakże stracili kolejne pięć i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:11. Gratulujemy naszym zawodnikom ciekawej gry i trzymamy kciuki za dobre występy w kolejnych meczach.

20220429_175256

Kategoria: Aktualności  | komentarz

W środę 27 kwietnia zawodnicy NAP II Polonii z drużyny Orlika Starszego udali się do Jabłonnej na mecz z tamtejszym Piastem. Od początku przewagę w grze posiadali zawodnicy NAP Polonii, jednakże to goście po kontratakch oddali więcej strzałów na bramkę  bronioną przez Filipa Piosika. W 17 minucie sygnał do zdecydowanych ataków dał Oliwier Grygier, który indywidualną akcję dał prowadzenie NAP-owi. Kilka minut później wynik meczu był już zdecydowanie inny. Poloniści strzelili kolejne trzy bramki i do przerwy prowadzili 0:4. Po przerwie NAP-owcy dalej atakowali jednakże nie potrafili pokonać bramkarza rywali i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:4 dla NAP Polonii Nowy Tomyśl.

20220427_185735

Kategoria: Aktualności  | komentarz

W dniu dzisiejszym zespół Orlików Starszych otrzymał ufundowane przez kierownika zespołu seniorów, który jest również Wiceprezesem NAP Polonii okolicznościowe kubki.

20220425_174928

Dzięki Panu Robertowi  takie kubki otrzymają wszyscy zawodnicy naszego klubu. Trzeba przyznać, że kubek z okazji 100 – lecia Polonii Nowy Tomyśl prezentuje się wspaniale. Oprócz herbu NAP Polonii na kubku znajduje się również okolicznościowy napis „100 lat Polonia Nowy Tomyśl”, a wszystko rozdziela motto „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.
20220425_174957
20220425_175009

Kategoria: Aktualności  | komentarz

Zespół Orlików Straszych w ostatnim czasie otrzymał wspaniałe, personalizowane plecaki naszego partnera technicznego, czyli firmy Joma. Plecaki te, nasi zawodnicy będą wykorzystywali w życiu codziennym tj. podczas wyjscia do szkoły, na treningi oraz mecze ligowe.

20220425_174619

Inicjatywa w poszukiwaniach sponsora należała do rodziców drużyny prowadzonej przez trenera Grzegorza Raczkowiaka. Zarząd NAP Polonii Nowy Tomyśl składa serdecznie podziękowania Nadleśnictwu Bolewice za wsparcie finansowe inicjatywny naszych kreatywnych rodziców. Dziękujemy również rodzicom, ponieważ nie była to ich pierwsza inicjatywa w działaniach mających na celu wsparcie klubu. 3 miesiace temu Orlicy Starsi otrzymali dresy, ortaliony oraz personalizowane komplety meczowe. DZIĘKUJEMY !!!

20220425_174630

 

Kategoria: Aktualności  | komentarz

W sobotę 23 kwietnia zawodnicy Orlików Starszych NAP Polonii I w Nowym Tomyślu gościli drużynę KS Piast Jabłonna w ramach rozgrywek Wielkopolskiego ZPN. Mecz od samego początku rozgrywany był pod dyktando miejscowych jednakże nie potrafili oni udokumentować swojej przewagi zdobyczami bramkowymi. W grze obu zespołów było widać chęć zwycięstwa, jednakże zawodnicy popełniali sporo błędów, efektem czego na boisku oglądaliśmy więcej chaosu niż składnej gry. Goście ograniczali się w dużej mierze do przeszkadzania oraz wyprowadzania kontr. Z wspomnianego chaosu wyłoniła się iskierka nadziei dla gospodarzy, którzy do przerwy schodzili prowadząc 2:0. Krótka, ale treściwa rozmowa zawodników między sobą oraz kilka wskazówek trenera zmieniło w drugiej połowie oblicze tego meczu. W tej części gry zdecydowanie lepszym zespołem byli Poloniści, którzy ostatecznie wygrali mecz 13: 2. Za walkę i umiejętność zmiany walki sportowej na boisku serdecznie dziękujemy i trzymamy kciuki za kolejne dobre występy w rozgrywkach.           20220423_115213

Kategoria: Aktualności  | komentarz

26 kwietnia swoje 9 urodziny obchodził będzie Adam Gucia, zawodnik drużyny Żaka. Podopiecznemu trenera D.Kaniewskiego życzymy zdrówka, rozwoju umiejętności piłkarskich oraz ciągłego uśmiechu na twarzy.  Adaś reprezentuje barwy NAP Polonii Nowy Tomyśl od września 2021 roku. Dziękujemy za dotychczasowe reprezentowanie NAP Polonii i liczymy na kolejne udane występy w biało – czerwonych barwach.

Resized_20220423_114536

Kategoria: Aktualności  | komentarz