Autor:
• czwartek, Maj 09th, 2019

W dniach 01-05- 05.05 2019 r. NAP Polonia, brała udział w turnieju organizowanym na  międzynarodową skalę  z  okazji 15- lecia wstąpienia Polski  do UE. Impreza odbywała się w ukraińskim Chorostkowie . W programie imprezy uczestniczyły zespołyz zaprzyjaźniionych miast:  Niemcy – RSV  Eintracht 1949 Bad Belzig, Ukraina – Zoria Chorostków oraz Champion Tarnopol, Polska NAP Polonia Nowy Tomyśl.

P1030800

Przez dwa dni, na trzech boiskach, w dwóch kategoriach wiekowych: U 14 i U12 rozegrano 12 meczów, w których uczestniczyło 120 zawodników. NAP Polonię Nowy Tomyśl reprezentowały zespoły trenerów Grzegorza Raczkowiaka i Dawida Kaniewskiego.

P1030815

Wyniki tych rywalizacji choć były dla nas satysfakcjonujące, w gruncie rzeczy nie miały większego znaczenia, ponieważ wszystkim stronom chodziło głównie o dobrą zabawę i integrację. Polscy pokazali bardzo wysoką formę sportową i z dumą reprezentowali barwy Nowego Tomyśla.

P1030828

Poza turniejami, wszyscy uczestnicy wydarzenia  brali udział w licznych zabawach, wspieranych przez PNWM. Nie zabrakło wspólnej biesiady, ogniska, bogatego programu kulturowego, połączonego m.in. z  pokazami historii Kozaków, sztuk walki, a także zespołów tanecznych i wokalnych. Program wyjazdu był napięty i bardzo dobrze przygotowany przez zespół organizacyjny w składzie : Olga Livel i Petro Slipiec. Warto nadmienić, że koordynowany był on przez  Galinę Kominko i Piotra Kosteckiego. Podczas  aktywnego pobytu, nie zabrakło oczywiście czasu na zwiedzanie Lwowa i galerii w Tarnopolu.
Podsumowując, był to wyjątkowy wyjazd,  bardzo bogaty kulturowo , podczas którego młodzi piłkarze, mieli okazję się zaprzyjaźnić, poszerzyć swoje horyzonty i dzielić  pasją z innymi narodami.

P1030808

Bardzo dziękujemy gospodarzom za wspaniałą gościnę, ciepłe przyjęcie i możliwość spędzenia czasu w tak wyjątkowym gronie i klimacie . Do zobaczenia na następnych wspólnych imprezach.

P1030847

Kategoria: Aktualności
Zostaw komantarz