W niedzielę 01.05.2016r. o godz. 14:15 zaplanowano wyjazd Młodzików Młodszych na mecz ligowy do Poznania z Wiarą Lecha. Mecz odbędzie się na sztucznej murawie.

Powołania otrzymują:

Dolecki Wiktor
Figiel Filip
Figielski Kamil
Filipiak Mikołaj
Galas Jan
Perz Bartłomiej
Pyliński Adrian
Reczek Bartosz
Sabaturski Maksymilian
Uramowski Jakub
Wróbel Maksymilian
Wittchen Hubert

Kategoria: Aktualności  | komentarz

W ostatnich dniach z funkcji Viceprezesa NAP z przyczyn osobistych zrezygnował Jarosław Pawlak. Za dotychczasowe niespełna cztery lata pracy Zarząd NAP chciałby złożyć  Jarkowi serdeczne podziękowania za pracę na rzecz rozwoju nowotomyskiej piłki nożnej. „Bez Ciebie nie odnosilibyśmy tylu sukcesów i nie funkcjonowalibyśmy tak dobrze. Jeszcze raz wielkie dzięki!!! Drzwi Akademii zawsze są dla Ciebie otwarte !!!

Ustępujący Viceprezes Jarosław Pawlak za pośrednictwem strony internetowej chciał także złożyć podziękowania za dotychczasową pracę.
Poniżej prezentujemy w niezmienionej formie podziękowanie nadesłane przez Jarosława Pawlaka.

PODZIĘKOWANIE

za prawie 4 laty współpracy w tworzeniu i rozwoju

NOWOTOMYSKIEJ AKADEMII PIŁKARSKIEJ

     

„Wszystko się kiedyś zaczyna i kończy”, z racji mojej rezygnacji z funkcji Viceprezesa Nowotomyskiej Akademii Piłkarskiej:

 

     Chciałbym podziękować Zarządowi, Trenerom, Rodzicom, całej ekipie, która przewinęła się przez te prawie 4 lata przez Stowarzyszenie za wspólną prace, spotkania, dyskusję, pomysłowość, zaangażowanie i chęć pozytywnych zmian w Stowarzyszeniu, dzięki którym Nowotomyska Akademia Piłkarska jest zauważalna w piłkarskiej Polsce. Bez wielu waszych pomysłów i zapału, nie powstałoby tak prężnie działające obecnie Stowarzyszenie.

Nie chcę  pisać elaboratów i dziękować każdemu z osobna, ale chciałbym wyróżnić kilka osób, które w sposób szczególny przyczyniły się do tego, że warto było. Chcę podziękować:

Wszystkim Trenerom  – za zaangażowanie w sprawy Stowarzyszenia i prowadzenie profesjonalnych treningów z piłkarzami Nowotomyskiej Akademii Piłkarskiej.

Wszystkim zawodnikom, którzy godnie reprezentowali barwy Nowotomyskiej Akademii Piłkarskiej i w każdym meczu oraz na treningach zostawiali serce na boisku.

Grzegorzowi Raczkowiakowi – za wkład w działanie Stowarzyszenia, uważam, że jest osobą nie docenioną przez Nowotomyskich Włodarzy, a zasługuje na duży szacunek. Za to, że się nie poddaje i robi swoje. Za wiele, wiele rzeczy, które zrobił na rzecz Stowarzyszenia i liczę, że to nie koniec.

Wreszcie najbardziej osobiste podziękowania dla Prezesa Piotra Kosteckiego – który włożył całe serce w to Stowarzyszenie, w tę społeczność piłkarską . Od takich ludzi należy się uczyć sumienności w działaniu, łatwości  nawiązywania kontaktów z ludźmi  i finansowy „nos” w wyszukiwaniu rozwiązań, które pozwalają istnieć Stowarzyszeniu w sposób prawidłowy i zgodny z prawem.

                                                                                 Z wyrazami szacunku

                                                                                          Jarosław Pawlak

Kategoria: Aktualności  | komentarz

W sobotę 30 kwietnia o godzinie 13:30 na stadionie miejskim w Nowym Tomyślu zostanie rozegrany trzeci turniej Wielkopolsko – Lubuskiej Ligi Żaków. Tym razem organizatorem tego turnieju jest Nowotomyska Akademia Piłkarska wraz z rodzicami chłopców biorących udział w turnieju. Zbiórka zawodników wyznaczona została na godzinę 12:30. Powołania na turniej otrzymują:

 1. Maciej Drąg
 2. Kacper Dziechciarek
 3. Łukasz Kuster
 4. Karol Figielski
 5. Kacper Talaga
 6. Oliwier Weimann
 7. Rafał Tomczak
 8. Grzegorz Kiełczyński
 9. Błażej Heliasz
 10. Bartek Ścisłowski
 11. Oskar Ratajczak
 12. Jurek Sadowski

Po środowym treningu ok. 17:30 na stadionie nastąpi krótkie spotkanie z rodzicami chłopców biorących udział w turnieju.

Prosimy o zgłoszenie się chętnych rodziców do pomocy przy organizacji turnieju: pieczenie kiełbasek z grilla dla zawodników, upieczenie 2-3 blach placka, rozstawienie stołów i krzeseł w strefie bufetowej dla zawodników, sprzedaż kawy, herbaty itp.

Kategoria: Aktualności  | komentarz

Zmianie uległa godzina meczu Orlików Młodszych z Patrią Buk. Zbiórka wyznaczona zostaje na godzinę 18:00, natomiast mecz rozegrany zostanie o godz. 19:00.

Zawodnicy, którzy nie zostali przez trenera wyznaczeni na mecz mają obowiązek przybyć na trening na godz. 16:00 do trenera Bogumiła Maika

Kategoria: Aktualności  | komentarz

Nowotomyska Akademia Piłkarska nie jest klubem, który ogranicza się wyłącznie do prowadzenia treningów dla dzieci zapisanych w nasze szeregi. Od dłuższego czasu współpracujemy z innymi organizacjami, stowarzyszeniami, instytucjami itp. W ostatnim czasie rozpoczęliśmy współpracę z Klubem Osiedlowym Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowym Tomyślu. Serdecznie zapraszamy na pierwszy nasz wspólny projekt, którym jest …

klub osiedlowy

Pokazowe treningi zostaną zaprezentowane przez grupy młodzieżowe naszej Akademii z roczników 2004 i 2005. Zajęcia te poprowadzą trenerzy tychże grup posiadający międzynarodowe uprawnienia trenerskie.

Grupy z roczników 2004 i 2005 zbiórkę wyznaczoną mają na godzinę 16:00 na stadionie miejskim w Nowym Tomyślu.

Kategoria: Aktualności  | komentarz

W dniu dzisiejszym, tj. 05.04.2016 r. została zawarta umowa pomiędzy Nowotomyską Akademią Piłkarską a Burmistrzem Nowego Tomyśla Włodzimierzem Hibnerem.
W związku z powyższą decyzją Burmistrza możemy nadal rozwijać naszą Akademię i przekształcać ją powoli w Klub Sportowy Polonia Nowy Tomyśl, które nastąpi już w najbliższym okresie ( o czym wspominaliśmy niejednokrotnie we wcześniejszych pismach).
W dążeniu do tego celu ( przekształcenia Akademii w Klub Sportowy) swoją pomoc zadeklarował Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner – za co z góry dziękujemy.

Prezes Zarządu NAP
Piotr Kostecki

1

2 3 4

Kategoria: Aktualności  | komentarz

Przechwytywanie

Kategoria: Aktualności  | komentarz

W dniu 31.03.2016 roku Zarząd Nowotomyskiej Akademii Piłkarskiej otrzymał kolejne pismo od Burmistrza W. Hibnera. Jego treść przedstawiamy poniżej, jednakże wszyscy, którzy czytają powyższy tekst zasługują na kilka słów wyjaśnień…

We wtorek 01.03.2016 roku w siedzibie Klubu doszło do zebrania, którego celem miała być rozmowa nt odrodzenia się Polonii Nowy Tomyśl. Tego samego dnia Zarząd NAP otrzymał pismo od Burmistrza W. Hibnera wzywające do opuszczenia przez nasze stowarzyszenie zajmowanych pomieszczeń (przy ul. Ogrodowa 22 w Nowym Tomyślu). Na w/w spotkanie Prezes NAP-u zaprosił Burmistrza W. Hibnera oraz jego I zastępcę B. Żelazną. Na spotkaniu tym burmistrzowie kilkukrotnie oświadczyli przy 22 osobach biorących udział w zebraniu, że Zarząd NAP w sprawie zajmowania dotychczasowych pomieszczeń ma porozumieć się z Dyrektorem Ośrodka Oświaty i Sportu w Nowym Tomyślu Panem Arturem Łozińskim. Do spotkania takiego doszło dzień później tj. 02.03.2016r. w jednym z pomieszczeń zajmowanych przez Klub. Zarówno Prezes NAP-u  Piotr Kostecki, jak i też Dyrektor OSiR-u Artur Łoziński przedstawili swoje oczekiwania i wypracowali kompromis, czego potwierdzeniem było  pismo z dnia 10.03.2016r. „Odpowiedź na pismo Burmistrza Nowego Tomyśla z dnia 26.02.2016r.” złożone w Urzędzie Miejskim w Nowym Tomyślu w dniu 11.03.2016r. (treść pisma dostępny na stronie internetowej NAP pod tytułem „Ale o co chodzi”), w którym to Nowotomyska Akademia Piłkarska zaproponowała przeniesienie się do innych pomieszczeń przy ul. Ogrodowej 22 w Nowym Tomyślu i odstąpienie od zajmowania dotychczasowych pomieszczeń. Dodatkowo zaproponowano, że Akademia dokona renowacji boiska treningowego dla najmłodszych zawodników.

Gdy wszyscy sądziliśmy, że osiągnęliśmy porozumienie, Zarząd NAP-u 31.03.2016r. otrzymał kolejne pismo od Burmistrza  W. Hibnera, którego treść prezentujemy poniżej.

Scan_Pic0002

Scan_Pic0003

Ubolewamy, że próbując wdrożyć w życie sugestię burmistrzów dotyczącą porozumienia się z OSiR-em praktycznie w ostatniej chwili Burmistrz W. Hibner zerwał wypracowane porozumienie. Jednocześnie chcielibyśmy zaznaczyć, że Zarząd Nowotomyskiej Akademii Piłkarskiej nie ma na celu działać na szkodę OSiR-u i sportu w Nowym Tomyślu.  Nowotomyska Akademia Piłkarska powstała na zgliszczach Polonii Nowy Tomyśl, odbudowała szkolenie młodych zawodników, wprowadziła je na dość wysoki poziom, o czym świadczą wyniki sportowe i sukcesy indywidualne poszczególnych zawodników (transfery do drużyn Pogoni Szczecin, Zawiszy Bydgoszcz, powołania do kadr województwa itp.), a teraz gdy za kilka miesięcy chcemy odbudować drużynę seniorską i reaktywować Polonię Nowy Tomyśl natrafiamy na nieprzychylność naszych dążeń i działań.

Chcemy jednocześnie podziękować Zarządom i trenerom innych klubów, także spoza powiatu nowotomyskiego , którzy mentalnie wspierają nas w tych ciężkich chwilach, które dotknęły całą społeczność Nowotomyskiej Akademii Piłkarskiej.

Kategoria: Aktualności  | komentarz

Zaplanowany na niedzielę 03.04.2016 r. mecz Trampkarzy Promień Opalenica – NAP Nowy Tomyśl NIE ODBĘDZIE SIĘ!!! Drużyna z Opalenicy została wycofana z rozgrywek WZPN.

Zawodników zapraszamy na trening w poniedziałek na 18:00

Koordynator ds szkolenia
(-) Grzegorz Raczkowiak

Kategoria: Aktualności  | komentarz

We wtorek 29 marca dwóch trenerów Nowotomyskiej Akademii Piłkarskiej: Grzegorz Raczkowiak oraz Aleksander Kowalski, przystąpiło do udziału w pilotażowym na terenie naszego kraju programie szkoleniowym Akademii Medycyny Sportu. Są oni jednymi z 22 osób, które w wyniku cyklu szkoleń zdobędą certyfikat, dzięki któremu będą mogli przekazywać zdobytą wiedzę z zakresu medycyny sportu, fizjologii treningu, dietetyki, regeneracji, ortopedii, zapobiegania kontuzjom i rehabilitacji pourazowej innym trenerom i klubowym opiekunom medycznym. Wiedza, która zdobywana jest przez naszych trenerów pochodzi w najnowszych wytycznych FIFA wspartych badaniami prowadzonymi przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej. Z relacji trenerów dowiedzieliśmy się, że wiadomości które zdobyli na pierwszym zjeździe w najbliższym czasie zostaną przekazane pozostałym trenerom NAP i na stałe wprowadzone w treningach poszczególnych grup młodzieżowych.

12910126_1131567063543181_872121313_n(1)Nasi trenerzy w towarzystwie dr Moniki Grygorowicz – organizatorki zajęć Akademii Medycyny Sportu

Kategoria: Aktualności  | komentarz