Jest postęp w sprawie sportu❗
Zgodnie z zapowiedziami  od 19 kwietnia wraca  możliwość aktywności fizycznej na świeżym powietrzu ⚽

✅ Możliwe treningi – limit 25 osób na obiekt ⚽
✅ Wraca współzawodnictwo dzieci i młodzieży 🏆

Na szczegóły (w tym kwestie dotyczące rozgrywek seniorskich) należy poczekać do czasu opublikowania rozporządzenia. Jak zwykle będziemy niezwłocznie informować o kolejnych ustaleniach.

Kategoria: Aktualności  | komentarz

W kolejnym meczu towarzyskim rozegranym na stadionie w Kębłowie drużyna seniorów NAP Polonia Nowy Tomyśl zmierzyła się z występującymi w klasie okręgowej zawodnikami DĄB. Sytuacja kadrowa sprawiła że goście przegrali w stosunku 4:1. Bramkę dla NAP Polonia strzelił w drugiej połowie meczu Mateusz Borczyk.

Podopieczni trenera Dawida Kaniewskiego przy odpowiedniej mobilizacji mogą sprawić jeszcze niejednokrotnie dużą radość swoim kibicom,lecz bez pracy i systematyczności mogą się przekonać,że w klasie okręgowej będzie trudniej.

Kategoria: Aktualności  | komentarz

Szanowni Państwo,

Informujemy, że zgodnie z zapowiedzią przedłuźenia obostrzeń wszystkie zajęcia treningowe grup mlodzieźowych oraz mecze ligowe  zostają wstrzymane do dnia 18 kwietnia 2021 r.

Zarząd NAP Polonia

Kategoria: Aktualności  | komentarz

W kolejnym meczu sparingowym drużyna seniorów NAP Polonia Nowy Tomyśl zmierzyła się w Wolsztynie z miejscowym V ligowym Gromem. Po bardzo ciekawym ,obfitujacym w wiele sytuacji bramkowych meczu padł remis 2:2. Bramki dla NAP Polonia zdobyli Mateusz Nowak i Nik Kharlov.

Kategoria: Aktualności  | komentarz

inbound3518650861995836613

Kategoria: Aktualności  | komentarz

NAP POLONIA JEST KLUBEM WYPŁACALNYM ,ale dofinansowania nie dostanie tylko dlatego bo pan Burmistrz podał nas do sądu . Pan Burmistrz chce odebrać sądownie pomieszczenia które zajmuje NAP Polonia a to tylko po to by odebrać. To są pomieszczenia – stara pralnia toalety które są zawilgocone ,my z tego zrobiliśmy magazyn do sprzętu sportowego . Drugie pomieszczenie zaciekało było zdewastowane doprowadziliśmy je do porządku doprowadziliśmy wodę , zbudowaliśmy wc itp, wszystko na koszt NAP Polonia . Nadmienię jeszcze że w tym sezonie zimowo-wiosennym to NAP Polonia na Gminnych halach za faktury zapłacił około 5 tyś złotych. Jak pisaliśmy Burmistrz dodał zapis zabraniający nam wzięcie udziału w konkursie ,zapis — — wobec których nie toczy się postępowanie sądowe lub inne postępowanie zmierzające do zabezpieczenia, ustalenia, zasądzenia lub wyegzekwowania należności pieniężnych lub świadczenia niepieniężnego na rzecz Gminy Nowy Tomyśl; Zaznaczam że zrobił z nas banitów i to działanie na szkodę Stowarzyszenia. Takiego zapisu nie było w ubiegłych latach, więć proszę się domyśleć przeciwko komu to działa ? ZARZĄDOWI nie !!!! , działa to przeciwko naszym sportowcom którzy wypluwają płuca ,płaczą po nie udanym meczu ,którzy cieszą się z każdego zwycięstwa. Przeciwko Burmistrzowi też toczy się postępowanie w sądzie karnym, nie ma jeszcze wyroku , to Wojewoda czy inny organ państwowy ma wstrzymać dotacje dla Nowego Tomyśla ? chyba nie !!!Teraz przedstawię opinie kancelarii prawnej która twierdzi że Burmistrzowi nie wolno było takiego zapisu umieścić !!!! Zgodnie z art. 27 ust. 2 i art. 28 ust. 1 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 roku o sporcie  Klub sportowy, działający na obszarze danej jednostki samorządu terytorialnego, niedziałający w celu osiągnięcia zysku, może otrzymywać dotację celową z budżetu tej jednostki na podstawie uchwały organu stanowiącego jednostki samorządu terytorialnego, która określa warunki i tryb finansowania tego zadania. Stąd wyłącznie Rada Miejska w Nowym Tomyślu może określać zasady udzielenia dotacji, w tym wskazywać podmioty, którym może zostać przyznana dotacja. W uchwale nr XIV/167/2019 Rady Miejskiej w Nowym Tomyślu z dnia 23 października 2019 roku nie wskazano, że o dotację nie mogą ubiegać się kluby sportowe, wobec których toczy się postępowanie sądowe lub inne postępowanie zmierzające do zabezpieczenia, ustalenia, zasądzenia lub wyegzekwowania należności pieniężnych lub świadczenia niepieniężnego na rzecz Gminy Nowy Tomyśl.
Z uwagi na powyższe, załącznik nr 1 do Zarządzenia nr 431/2021 Burmistrza Nowego Tomyśla z dnia 12 lutego 2021 roku w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań z zakresu rozwoju sportu w Gminie Nowy Tomyśl w 2021 roku w zakresie punktu IV podpunktu 6 pozostaje niezgodny z uchwałą nr XIV/167/2019 Rady Miejskiej w Nowym Tomyślu z dnia 23 października 2019 roku, wydany bez podstawy prawnej i jako taki winien zostać uchylony!!!!!!!!

Kategoria: Aktualności  | komentarz

W czwartek 01 kwietnia seniorzy NAP Polonia Nowy Tomyśl rozegrali kolejne spotkanie towarzyskie w Opalenicy z miejscowym Promieniem. Zespół gospodarzy grający na co dzień w klasie okręgowej zremisował z NAP Polonia 2:2. Bramki dla NAP Polonia zdobyli Hubert Ratajczak i Mateusz Borczyk

Kategoria: Uncategorized  | komentarz

W związku ze zbliżającym się jubileuszem 100-lecia Polonii Nowy Tomyśl zawiązuje się komitet organizacyjny obchodu jubileuszu. Wszystkich chętnych do współpracy zapraszamy do wzięcia udziału w przygotowaniach obchodów 100-lecia Polonii Nowy Tomyśl i kontakt telefoniczny:

Koga Robert tel.516 063 101 (po godzinie 15,oo)

-Kurzawski Mateusz tel. 663 344 474 (po godzinie 19,00).

Planowane pierwsze spotkanie komitetu organizacyjnego Obchodów 100 lat Polonii Nowy Tomyśl 25 czerwca 2021 roku.

Kategoria: Aktualności  | komentarz

NAP POLONIA ZAPRASZA na sportowe wakacje pełne wrażeń! OBÓZ Szkoleniowo-Rekracyjny LUBRZA 2021 w terminie 7.08.2021 do 15.08.2021 . Jezioro Lubrza to niewielkie jezioro morenowe położone na Pojezierzu Łagowskim w województwie Lubuskim .W wydarzeniu będą mogły wziąć udział wszystkie dzieci i młodzież powyżej 6 roku życia , również spoza Akadami Piłkarskiej. W programie przewidywane wiele atrakcji, między innymi spływ kajakowy ,kąpiele wodne , treningi piłkarskie , gry i zabawy integracyjne , wszystko pod okiem wykwalifikowanych trenerów i opiekunów . Intensywne 8 dni, cudowne krajobrazy i ponad tydzień prawdziwej, piłkarskiej przygody. To będzie niezapomniane czas i okazja do nawiązania nowych znajomości.
CENA 720 ZŁ
SZCZEGÓŁOWY PLAN DNIA OBOZU :
8:00 pobudka
08:30 śniadanie
12:00 -14:00 pobyt nad jeziorem w razie nie sprzyjających warunków atmosferycznych gry i zabawy integracyjne
14:30 obiad
14:30 – 16:15 czas wolny
16:30 – trening
19:00 kolacja
20:00- 22:00 – zajęcia w grupach
22:00 – cisza nocna
Przyjazd w własnym zakresie w dniu 07.08.2021 do godziny 12.00 ,odbiór dzieci godzina 12,00 dnia 15.08.2021.Dokumenty dotyczące obozu do pobrania na stronie NAP Polonia od dnia 10.04.2021

Kategoria: Uncategorized  | komentarz

W kolejnym meczu sparingowym drużyny seniorów NAP Polonia Nowy Tomyśl zmierzyła się z występującymi w klasie okręgowej zawodnikami SOKÓŁ Kaszczor. Zespół NAP zwyciężył w stosunku 5:1 po bramkach Marcin Walda -2 , Nik Kharlov -2 i Dawid Dziamski.

Kategoria: Uncategorized  | komentarz