W czwartkowe popołudnie 6 maja 2021 roku w siedzibie klubu NAP Polonia Nowy Tomyśl doszło do podpisania umowy partnerskiej z klubem Warta Poznań S.A. W podpisaniu umowy ze strony Warty uczestniczyli: Damian Kęcel oraz Łukasz Nowak, natomiast NAP Polonię Nowy Tomyśł reprezentowali: Piotr Kostecki, Dawid Kaniewski, Robert Koga oraz Grzegorz Raczkowiak. Umowa została parafowana w obecności przedstawicieli rodziców zawodników NAP Polonii Nowy Tomyśl: Małgorzaty Kucharskiej oraz Mariusza Ciszewskiego oraz lokalnych mediów. Przed podpisaniem stosownego dokumentu, przedstawiciele Warty Poznań S.A. potwierdzili zawarte wstępnie ustne porozumienie z Zarządem NAP, odpowiedzieli na szereg pytań ze strony rodziców i przy ich aprobacie dokonano podjęcia czynności na mocy, których cała społeczność NAP Polonii Nowy Tomyśl w najbliższej przyszłości odczuje wiele pozytywów.

20210506_203307

Do najważniejszych korzyści dla NAP Polonii  Nowy Tomyśl wymienić należy:

– włączenie klubu do elitarnego grona Partnerów – w okolicy 50 km. od Nowego Tomyśla nie może powstać klub partnerski Warty Poznań S.A.,

– wyjazdy zawodników NAP Polonii Nowy Tomyśl na mecze zespołu seniorskiego Warty Poznań S.A organizowanych
w ramach rozgrywek Ekstraklasy S.A.,

– warsztaty szkoleniowe wyłącznie dla trenerów klubów partnerskich,

– pomoc Warty Poznań S.A. w planowaniu, organizacji i kontroli procesu szkoleniowego,

 – „dziecięca eskorta” zespołu seniorskiego Warty Poznań S.A. organizowanych w ramach rozgrywek Ekstraklasy S.A,

– udział w turniejach piłkarskich oraz grach kontrolnych z zespołami Warty Poznań oraz klubów partnerskich z woj. wielkopolskiego, woj. lubuskiego oraz woj. kujawsko – pomorskiego,

– udział wyróżniających się zawodników NAP Polonii Nowy Tomyśl w projektach szkoleniowych „Warta Talent” oraz „Warta Talencik”,

– zniżki na bilety w meczach zespołu seniorskiego Warty Poznań S.A.,

– oraz wiele, wiele, wiele innych, które pozytywnie wpłyną na rozwój nowotomyskiej piłki nożnej.

Ważnym podkreślenia jest fakt, że o podpisanie porozumienia partnerskiego wystąpiła sama Warta Poznań S.A., która bacznie przyglądała się rozwojowi klubów piłkarskich w tej części woj. wielkopolskiego, poziomowi szkolenia, wykształceniu i osiągnięć kadry szkoleniowej oraz potencjałowi klubu w postaci szkolonych obecnie zawodników oraz wychowanków, którzy w latach wcześniejszych trafili do Warty Poznań S.A.

Jesteśmy niezmiernie dumni, że zostaliśmy klubem partnerskim Warty Poznań S.A. Dzięki temu możemy naszym wychowankom wskazać drogę rozwoju piłkarskiego i miejmy nadzieję, ze nie jeden nasz wychowanek za kilka lat będzie reprezentował Wartę Poznań w zespole seniorskim. Podpisując  umowę staliśmy się klubem, który rozszerza swoją działalność i prowadzi otwarty nabór wszystkich zawodników, zarówno z terenu powiatu nowotomyskiego, jak i też powiatów ościennych: grodziskiego, wolsztyńskiego, międzychodzkiego. Liczymy, że za naszym pośrednictwem umożliwimy wielu zachodnim Wielkopolanom rozwój kariery sportowej na najwyższym poziomie” –  relacjonują członkowie Zarządu NAP Polonii Nowy Tomyśl.

received_2646493862315888

Kategoria: Aktualności  | komentarz

W czwartek 29 kwietnia Zespół Orlika Starszego II występujący w grupie mistrzowskiej II ligi udał się na wyjazdowy mecz do Poznania. Przeciwnikiem podopiecznych trenera G.Raczkowiaka był zespół Orlika Poznań. Od samego początku mecz był bardzo zacięty i obfitujący w wiele sytuacji podbramkowych po każdej ze stron. W ostateczności Poloniści odnieśli  zwycięstwo. Tym razem wygrali 7:3, a bramki zdobywali: G. Wawrzyniak, W. Nawracała, K. Kuster x4, A. Kałek.

Kolejny mecz zespól Orlika Starszego (rocznik 2010) występujący w I lidze w II kolejce rundy rewanżowej (30.04.2021r.) podejmował zespół wicelidera , a mianowicie Poznaniaka Poznań, z którym na jesień wysoko przegrał , bo aż 8:2. Tym razem na boisku rządził i dzielił tylko jeden zespół, a mianowicie Poloniści. Bramki dla NAP-Polonia zdobywali: K. Kuster x3, O. Lisek x2, W. Mikołajczyk, G. Andryszczyk. Poloniści udanie zrewanżowali się Poznaniakowi i odnieśli zasłużone zwycięstwo 7:2.

W ostatnim spotkaniu weekendowego maratonu w dniu 3 maja zespół Orlika Starszego występujący w I lidze udał się do Baranowa na kolejny mecz ligowy. Tym razem naszym przeciwnikiem był zespół AP Reissa. Niestety wczesna godzina rozpoczęcia meczu – 9:00, a tym samym konieczność pobudki o 6:00 rano zrobiła swoje. Poloniści tym razem przegrali swój mecz, a jedyną bramkę dla NAP-Polonia zdobył Wiktor Mikołajczyk.

Kategoria: Aktualności  | komentarz

Szanowni Państwo,

za pośrednictwem systemu ActiveNow można zgłosić córkę/ syna na letni obóz sportowy organzowany przez NAP Polonię Nowy Tomyśl w miejscowości Lubrza w terminie 7-15.08.2021 roku. Odpłatnośc za udział w obozie wynosi 720 zł. płatne w dwóch ratach po 360,00 zł w terminach (do 30.06.2021r oraz 04.08.2021r.).

Oprócz zgłoszenia zawodniczki/zawodnika należy również dostarczyć  (trenerowi):

  • kartę kwalifikacyjną na obóz Lubrza 2021– dostępna w zakładce: piłka nożna -> obozy/międzynarodowe turnieje/kolonie -> karta kwalifikacyjna
  • regulamin obozu letniego Lubrza 2021 – dostępny w zakładce: piłka nożna -> obozy/międzynarodowe turnieje/kolonie -> regulamin

Więcej informacji dotyczących obozu możecie Państwo uzyskać u kierownika obozu, trenera Dawida Kaniewskiego tel. 600-802-931 oraz Prezesa NAP Polonii Nowy Tomyśl, Pana Piotra Kosteckiego tel. 531-866-071

Kategoria: Aktualności  | komentarz

W kolejnym meczu ligowym w ramach rozgrywek A klasy zespół seniorów NAP Polonia Nowy Tomyśl zmierzyła się z zespołem Ogrol w Sielinku . Podopieczni trenera Dawida Kaniewskiego po dobrym meczu pokonali gospodarzy 5:1. Mecz toczył się cały czas pod dyktando gości dla których bramki zdobyli Marcin Walda -trzy , Jakub Beyer i Nik Kharlov.

W kolejnym meczu ligowym seniorzy NAP Polonia Nowy Tomyśl zmierzą się z zespołem Obry Zbąszyń mecz zaplanowany jest na sobotę 08 maja o godzinie 17.00.

Kategoria: Aktualności  | komentarz

W dniu 29 kwietnia trampkarze NAP Polonia Nowy Tomyśl rozegrali kolejne spotkanie ligowe z AP Osir Lwówek. Podopieczni trenera Dawida Kaniewskiego po bardzo ciekawym widowisku pokonali rywale 3;1. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Kacper Koga, Marcel Adamczak i Bartosz Michalak.

Kategoria: Aktualności  | komentarz

W ubiegłą sobotę zespół orlików młodszych meczem z AP OSiR Lwówek zainaugurował rozgrywki w ramach II ligi WZPN, w meczu którego był gospodarzem, mimo dobrego początku i fajnej gry nie udało się utrzymać prowadzenia i ostatecznie nasze dziewczynki i chłopcy ulegli drużynie ze Lwówka 1:4.

W dniu dzisiejszym rozegraliśmy kolejny mecz ligowy, tym razem na wyjeździe z drużyną GAP Grodzisk Wielkopolski. Tym razem również nasza drużyna zaczęła mecz od dobrej gry i udało się szybko uzyskać prowadzenie, ale jak to mamy w swoim zwyczaju szybko wdało się rozluźnienie u naszych młodych zawodników i sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Dzisiaj nie zabrakło im determinacji w dążeniu do celu i udało im się w samej końcówce rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Dzięki zaangażowaniu wszystkich zawodników udało się wygrać 5:4 co sprawiło naszym młodym adeptom wiele radości.

Kategoria: Aktualności  | komentarz

W dniu 24 kwietnia trampkarze NAP Polonia Nowy Tomyśl rozegrali mecz ligowy z Patrią Buk . Po bardzo ciekawym widowisku padł remis 2:2. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Igor Tatarski i Jakub Walkowiak. Dodać należy że gospodarze w pierwszej połowie nie strzelili rzutu karnego. Następnym przeciwnikiem trampkarzy będzie w czwartek 29 kwietnia zespół OSiR Lwówek, spotkanie zaplanowane jest na godzinę 17.00.

Kategoria: Aktualności  | komentarz

II zespół Orlików Starszych (rocznik 2010) występujący w grupie mistrzowskiej II ligi w sobotni poranek pokonał na wyjeździe zespół Rokity Rokietnica 1:2. Bramki na NAP-u zdobyli G. Andryszczyk oraz K. Kuster. Mecz był bardzo emocjonujący, z wieloma dogodnymi okazjami do zdobycia bramek, jednakże zawodnicy w tym meczu razili dużą nieskutecznością.

Zawodnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w czwartkowej potyczce z Orlikiem Poznań

Kategoria: Aktualności  | komentarz

I zespół Orlików Starszych (rocznik 2010) występujący w I lidze podejmował na własnym boisku zespół Poznaniaka Poznań. Rywale w ligowej tabeli przed tym meczem plasowali się na drugim miejscu i byli faworytami meczu, zważywszy na jesienny mecz, w którym to pokonali Polonistów aż 8:2. Tym razem Zespół trenera Raczkowiaka postanowił postawić rywalowi trudne warunki. Konsekwentna gra oraz dążenie wszystkich zawodników do celu ,jakim było pokonanie solidnego rywala zaowocowało wygraną aż 7:2. Bramki dla NAP- u strzelili: K. Kuster x3, O. Lisek x2, W. Mikołajczyk i G. Andryszczyk.

Zawodnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w piątkowej potyczce z UKS Śrem

Kategoria: Aktualności  | komentarz

W dniu 24 kwietnia 2021 roku drużyna seniorów NAP Polonia Nowy Tomyśl zainaugurowała rozgrywki w rundzie wiosennej A Klasy. Przeciwnikiem gospodarzy był zespół Orzeł Rostarzewo. Po przeciętnej pierwszej połowie remisowaliśmy 0:0. W drugiej połowie worek z bramkami się rozwiązał i zespół gości siedem razy wyciągał piłkę z siatki , co było zasługą całego teamu NAP Polonia. Bramki dla gospodarzy strzelali Mateusz Nowak – 2 , Marcin Walda – 2 , Nik Kharlov – 2 i Mikołaj Starzak.
Skład NAP Polonia:
Nowaczyk T – Geisler M Wilkoszarski A. Nowak M Kucz K. Piechowiak M. Beyer Jakub Ratajczak H. Walda M Borczyk M (kpt.) Binaś A.

Rezerwowi : Beyer Jędrzej Starzak M Kharlov N. Koga M. Dziamski D. Świątkowski D. Klimczak J. Nowaczyk B. Masztalerz M.

W następnym meczu drużyna lidera A Klasy zmierzy się w Sielinku z miejscowym Ogrolem.
Mecz zaplanowano na piątek 30 kwietnia o godzinie 18.00.

Kategoria: Aktualności  | komentarz