Autor:
• środa, Listopad 11th, 2015

W środę 11-go listopada dwa zespoły Nowotomyskiej Akademii Piłkarskiej rozegrały swoje ostatnie mecze ligowe w tym sezonie.


Jako pierwsi do rywalizacji sportowej przystąpili zawodnicy drużyny Orlik Młodszy trenera Marcina Kustera. Nasi podopieczni tym razem rozgrywali swój mecz w Poznaniu z żeńską drużyną Akademii Kreatywnego Futbolu. Pomimo zapewnienia sobie w poprzedniej kolejce drugiego miejsca w lidze, młodzi adepci piłki nożnej pragnęli zdobyć kolejne trzy punkty. I to się im udało, ponieważ zwyciężyli 1:5.  Ich dorobek na koniec sezonu jest imponujący zważywszy (20 pkt, 6 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki, bilans bramkowy 49-23), że większość zespołu pierwszy raz uczestniczyła w rozgrywkach WZPN.

Po południu do rywalizacji sportowej przystąpili zawodnicy drużyny Orlik Starszy. Tym razem ich rywalem był zespół Sokoła Pniewy, który miał tyle samo punktów na swoim koncie i dzisiejszy mecz miał zdecydować , która z drużyn ostatecznie uplasuje się na drugim miejscu. Początkowo inicjatywę przejęli zawodnicy gospodarzy, jednak z upływem czasu do głosu zaczęli dochodzić nasi podopieczni, którzy wypracowali sobie aż pięć dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Niestety razili dużą nieskutecznością i do przerwy prowadzili tylko 0:1. Po przerwie mecz był wyrównany oraz charakteryzował się dużą zaciekłością. Podobnie jak w pierwszej połowie, tak i w drugiej zawodnicy NAP-u razili nieskutecznością, jednak bramka zdobyta na 0:2 „załatwiła” wszystko. Nasi podopieczni zainkasowali kolejne trzy punkty do swojego dorobku i ostatecznie uplasowali się na drugim miejscu w lidze. Ich dorobek to 16 pkt, 5 zwycięstw, 1 remis i 2 porażki, bilans bramkowy 28:19.

04

Obu drużyną serdecznie gratulujemy bardzo dobrych wyników sportowych i życzymy powodzenia w rozgrywkach wiosennych.

Kategoria: Aktualności
Zostaw komantarz