Autor:
• wtorek, Listopad 28th, 2017

Po tym, jak we wrześniu trenerzy D. Kaniewski i G. Raczkowiak po ukończeniu kursów i „wejściu” do elity polskich trenerów, dzięki uzyskaniu międzynarodowej licencji trenerskiej UEFA A, kolejni trenerzy NAP Polonii Nowy Tomyśl postanowili podnieść swoje kwalifikacje.

Trener Bartosz Nowaczyk już rozpoczął szkolenie na kursie wyrównawczym UEFA B i można spodziewać się, że w rundzie wiosennej sezonu 2017 / 2018 będzie posiadał już licencje UEFA B.

Trenerzy Marcin Kuster oraz Aleksander Kowalski, posiadający już międzynarodowe licencje UEFA C, zostali przyjęci na kurs UEFA B i najprawdopodobniej w styczniu rozpoczną szkolenia, dzięki którym będą legitymowali się licencją UEFA B.

Z kolei najmłodszy stażem trener naszej Akademii – Kacper Hildebrand, zakończył już szkolenie w ramach kursu UEFA C i w 2018 roku przystąpi do egzaminów końcowych, dzięki którym będzie posiadał międzynarodową licencję UEFA C.

W 2018 roku ostatni z naszych trenerów, czyli Łukasz Kolecki również rozpocznie szkolenie w ramach kursu wyrównawczego UEFA B.

Dzięki tak podjętym krokom, idącym w kierunku podnoszenia nie tylko kwalifikacji poszczególnych trenerów, a co za tym idzie również poziomu szkolenia NAP Polonia Nowy Tomyśl ma szansę za kilka miesięcy być jedynym z nielicznych klubów w skali województwa, a także kraju, który zajmując się szkoleniem zarówno młodzieży, jaki i też seniorów, będzie posiadał wszystkich trenerów z międzynarodowymi uprawnieniami trenerskimi.

 

Kategoria: Aktualności
Zostaw komantarz