Autor:
• czwartek, Wrzesień 21st, 2017

W środę 20 września na stadionie miejskim w Nowym Tomyślu odbył się mecz III rundy Pucharu Polski Okręgu Poznańskiego. Tym razem naszym rywalem był zespół występujący w klasie okręgowej (poziom rozgrywek o szczebel wyżej) Orkan Konarzewo. W meczu tym trener D. Kaniewski dał zagrać zawodnikom, którzy w meczach ligowych do tej pory wystąpili w mniejszym wymiarze czasowym. Od początku do ataku ochoczo ruszyli nasi zawodnicy. Już w pierwszej minucie fatalnie przestrzelił głową Jan Beyer, a minutę później w dogodnej sytuacji w bramkarza trafił Michał Geisler. Z czasem mecz zaostrzył się czego konsekwencją była spora ilość „ostrych” fauli. Niestety w 30 minucie straciliśmy bramką po rzucie rożnym. Taka sytuacja nie zniechęciła naszych zawodników, którzy ruszyli do odrabiania strat. W 45 minucie trener przeprowadził aż trzy zmiany i na plac boju posłał M. Heinricha, B. Nowaczyka i J. Kucza. Obraz meczu nie zmienił się, wciąż atakowali zawodnicy NAP Polonii,a goście ograniczali się do kontr, tym bardziej, gdy w 59 minucie z boiska usunięty został A. Mankiewicz za drugą żółtą kartkę. Duży napór naszych zawodników wreszcie przyniósł zamierzony efekt w postaci bramki zdobytej przez M. Waldę. Do końca meczu wynik spotkania nie uległ zmianie i czekał nas konkurs rzutów karnych.

Warto wspomnieć, że trener D. Kaniewski na to spotkanie powołał aż trzech 16-latków z drużyny juniorów: Ryszarda Hirta, Nika Kharlova i Patryka Ochowiaka. Wszyscy trzej podopieczni trenera A. Kowalskiego otrzymali szansę zaprezentowania swoich umiejętności. Nik zagrał 30 minut, Ryszard 20 minut, a Patryk 10. Wszyscy zaprezentowali się bardzo dobrze.IMG_1606

Od lewej: Nik Kharlov, Ryszard Hirt oraz Patryk Ochowiak

Konkurs rzutów karnych był bardzo ekscytujący.W pierwszych trzech seriach trafiliśmy tylko raz, a nasi przeciwnicy nie mylili się. Wtedy na głównego bohatera meczu wyrósł nasz bramkarz W. Poniedziałek, który obronił strzały w czwartej i piątej rundzie dzięki czemu rywalizacja trwała dalej. Zakończyła się dopiero w 13 serii kiedy to znów świetnie spisał się W. Poniedziałek broniąc kolejną jedenastkę.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w tym meczu, ponieważ rozegrali bardzo dobre spotkanie z silnym rywalem. Mamy nadzieję, że taką grę uda się przełożyć na rozgrywki ligowe. Kolejny mecz o Puchar Polski zostanie rozegrany na naszym stadionie w środę 04.10.2017r. o godz. 16:00. Już dziś zapraszamy wszystkich fanów piłki nożnej i NAP Polonii Nowy Tomyśl.

 

Kategoria: Aktualności
Zostaw komantarz