Autor:
• czwartek, Lipiec 06th, 2017

Witam serdecznie Państwa. Chciałbym podzielić się z Państwem refleksją na temat działalności klubu w ostatnich 5 latach i moich poprzedników, o których mało wspominaliśmy, a zasłużyli na więcej 🙂

Minęło już 5 lat od rozpoczęcia działalności naszego Klubu.  Na dzień dzisiejszy możemy się poszczycić : drużyną seniorską, którą prowadzi trener Dawid Kaniewski. Miał on za zadanie utrzymać się w A klasie i pomimo wielu trudności ( kontuzje zawodników, praca itp.) wywiązał się z zadania. Poza grupą seniorską posiadamy jeszcze 6 grup młodzieżowych: Junior, Młodzik, Orlik, Żak i Skrzat.

Grupą Junior opiekował się trener znany z powiedzenia : „Piłkarska kadra czeka” – Mariusz Brzozowski, z którym musieliśmy się rozstać. Grupę przejął trener Aleksander Kowalski i utrzymała się ona w swojej lidze na IV miejscu. Zawodnicy z tej grupy są w trudnym wieku, przez co są mało zdyscyplinowani, ale mają w sobie potencjał, żeby wygrać z drużynami wyżej klasyfikowanymi w grupie.

Grupę Młodzik trenuje  Grzegorz Raczkowiak – trener, który wykazuje wielkie zaangażowanie i trzyma największą dyscyplinę w swojej drużynie. Chłopcy z tej drużyny wykazali wiele poświęcenia podejmując walkę z takimi drużynami jak : Lech i Warta  dużo im nie ustępując.

Grupa Orlik Starszy – trenowana przez Aleksandra Kowalskiego, trenera „lekko zakręconego” w sensie pozytywnym ( studia, praca i treningi J). Drużyna grająca w lidze mistrzowskiej spisywała się znakomicie – zajęła na koniec II miejsce.

Trener grupy Orlik Młodszy –  Marcin Kuster – znakomity piłkarz Lecha Poznań grup młodzieżowych i Reprezentacji Polski. Trener, który grał w grupie Mistrzowskiej, jego zawodnicy zajęli dobre III miejsce i zrobili największy postęp w swoim rozwoju przez ostatni rok.

Trener Bartosz Nowaczyk, trenujący grupę Żak , bardzo zaangażowany i pomocny w organizacji różnych turniejów rozegranych przez tą drużynę, posiadający bardzo dobry kontakt z dziećmi. Dzieci z tej grupy w swojej lidze zajęły znakomite II miejsce. Zawodnicy tej grupy zrobili duży postęp, aż miło popatrzeć.

Najmłodsza grupa Skrzat, trenowana przez trenera Bogumiła Maika, byłego piłkarza Polonii Nowy Tomyśl, znakomitego stopera  bierze udział w turniejach Ligii zorganizowanej przez nasz Klub o nazwie  Liga Wielkopolsko- Lubuska, gdzie radzą sobie bardzo dobrze.

Proszę Państwa  – od tego roku mamy również Żeńską Drużynę Piłki Ręcznej – gdzie stawiają swoje pierwsze kroki – trenerem tej drużyny jest znakomita była piłkarka ręczna Anna Ledzianowska.

Wszystkim trenerom i zawodnikom – piłkarzom bardzo dziękuję za zaangażowanie, wysiłek i poświęcenie. Nie odnieślibyśmy tylu sukcesów, gdyby nie pomoc ze strony byłego wice prezesa Jarka Pawlaka  i obecnego wice prezesa Grzegorza Raczkowiaka, których praca jest nieoceniona. Wnieśli oni bardzo dużo w rozwój i działalność NAP Polonia  -za co im bardzo serdecznie DZIĘKUJĘ J

Chciałbym również podziękować za wsparcie finansowe i moralne Zarządowi Powiatu Nowy Tomyśl na czele z Panem starostą Ireneuszem Kozeckim i Panu wice staroście Tomaszowi Kuczyńskiemu, który w ciężkich czasach pomagał nam nawet urządzać nowe pomieszczenia.

Dziękuję Panu Burmistrzowi Włodzimierzowi Hibnerowi za wsparcie finansowe  , Panu Burmistrzowi Pawłowi Mordalowi za pomoc w rozwiązywaniu trudnych sytuacji i Panu Dyrektorowi OSIR Arturowi Łozińskiemu za przygotowanie boiska i zaplecza sportowego, które jest nam niezbędne do prowadzenia treningów i zawodów sportowych.

W szczególności chciałbym podziękować za wsparcie finansowe, Panu Marcinowi Poznańskiemu Prezesowi firmy Phoenix Contact , Panu Bogusławowi Chadaj prezesowi firmy „Chadmet” i Panu Kazimierzowi Beydze – właścicielowi drukarni Beyga.

Dziękuję rodzicom, szczególnie mamom zawodników za pomoc w organizowaniu imprez sportowych ( placki, słodycze itp.). Dziękuję za regularne opłacanie składek, które są nam niezbędne do prowadzenia działalności.  Zarazem przepraszam za moje niedociągnięcia i czasami podniesiony ton głosu. Mam nadzieję, że nasza dalsza współpraca  podniesie poziom dyscypliny i umiejętności naszych piłkarzy.

Jak wspominałem na początku,  cofniemy się jeszcze o 5 lat przed naszym powstawaniem, gdzie Polonia Redos odniosła wielkie sukcesy awansując do II Ligii- było to historyczne wydarzenie w Nowym Tomyślu, a ojcami tego sukcesu jest wiele osób, a w szczególności na pochwałę i uznanie zasługuje Pan Arkadiusz Pankowski i Pan Arkadiusz Kierzek, którzy poświęcili wiele czasu i własnych środków do doprowadzenia do tego sukcesu zapisanego w historii naszego miasta. Jako wieloletni działacz Polonii Nowy Tomyśl ( ok. 20 lat) i obecny Prezes Nap Polonia Nowy Tomyśl czuję się upoważniony  do złożenia gratulacji i podziękowania tym osobom.

Jeszcze raz dziękuję wszystkich, którzy byli i są zaangażowani w działalność naszego klubu  NAP POLONIA Nowy Tomyśl !!!!!

Ze sportowym pozdrowieniem Prezes Zarządu

Piotr Kostecki

Kategoria: Aktualności
Zostaw komantarz